Protezavimas

  • Ličio disilikato

Protezavimas – tai trūkstamų danties kietųjų audinių atkūrimas, siekiant atstatyti prarastą kramtymo funkciją ir estetiką, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo neįmanoma ar netikslinga atkurti plombinėmis medžiagomis.

Išimami dantų protezai

Didelės apimties dantų eilių defektus, paprastai trūkstant trims ar daugiau dantų, sudėtinga arba kartais neįmanoma atstatyti tiltiniais protezais. Kai atstatyti dantų eilių defektus implantais yra neįmanoma ir dantų atstatymas yra reikalingas pagerinti kramtymo funkcijai, gaminami daliniai arba pilni išimami dantų protezai. Išimami dantų protezai gali fiksuotis ir ant implantų, dantų ar dantų šaknų. Išimami dantų protezai gali būti gaminami iš akrilinės plastmasės (paprasti plokšteliniai protezai) arba kartu su metaliniu karkasu (lanko atraminiai protezai). Kai kuriais atvejais gali būti gaminami elastiniai plokšteliniai protezai, kurie yra minkštesni ir patogesni už paprastus protezus. Prie šalia esančių dantų daliniai išimami protezai gali fiksuotis kabliuku arba estetiškais užraktais. Išimamų protezų kramtymo funkcijos efektyvumas yra mažesnis už neišimamų, taip pat reikalauja intensyvesnės asmeninės burnos ertmės higienos. Dažniausiai išimami protezai naudojami, kada neįmanoma suprotezuoti fiksuotais dantų protezais, esant neaiškiai dantų prognozei, kaip laikini protezai ar dėl mažesnių finansinių išlaidų.

Fiksuoti dantų protezai

Dantų vainikų defektai, kurie, dėl savo apimties ir ypatybių negali būti plombuojami, turi būti atstatomi užklotais, laminatėmis, įklotais bei vainikėliais. Mūsų klinikoje gaminami metalokeramikos, bemetalės keramikos, cirkonio oksido ir ličio disilikato (E-max) keramikos vainikėliai bei laminatės. Dėl geresnės estetikos, šiuo metu populiariausi fiksuoti dantų protezai yra gaminami iš cirkonio oksido ir ličio disilikato keramikos.
Dantų eilių defektai, atsiradę netekus vieno ar kelių dantų, gali būti atstatomi tiltiniais protezais, tačiau dėl tokio gydymo metodo trūkumų (šlifuojami bei papildomai apkraunami šalia esantys dantys, sudėtingesnė burnos higiena, blogesnė atraminių dantų prognozė ir t.t.) dažniau rekomenduojama dantų implantacija, ypač kai gaminant tiltinį protezą reikia nušlifuoti sveikus dantis.

SVARBU: protezuojami dantys turi turėti gerą prognozę, t.y. turi būti periodontologiškai sveiki, o jų kanalai turi būti labai gerai sugydyti. Prieš gaminant nuolatinius protezus gydytojas įsitikina dantų paruošimo kokybe ir situaciją aptaria su pacientu. Po endodontinio (dantų kanalų) gydymo dantys turi būti atstatyti stiklo pluošto kaiščiais ir/ar kompozitu arba lietais kultiniais įklotais

Mūsų paslaugos

Burnos-higiena

Burnos higiena

Mūsų klinikoje vizito metu atidžiai apžiūrima ir įvertinama paci...

Plačiau
Balinimas

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai viena iš labiausiai paplitusių, saugiau...

Plačiau
Ličio disilikato

Protezavimas

Protezavimas – tai trūkstamų danties kietųjų audinių atkūrima...

Plačiau
Kanalu-gydymas

Dantų kanalų gydymas

Negydomas dantų ėduonis plinta gilyn, pasiekia danties minkštuosius...

Plačiau
Terapinis-gydymas

Terapinis gydymas

Terapinis gydymas – tai profilaktinės priemonės, kuriomis siek...

Plačiau
vaikų dantų gydymas

Vaikų dantų gydymas

Dažnai tėvai klausia, kada reikėtų vaikus supažindinti su odontol...

Plačiau