Terapinis gydymas

  • Terapinis-gydymas

Terapinis gydymas – tai profilaktinės priemonės, kuriomis siekama apsaugoti dantis nuo ėduonies arba ėduonies pažeistų dantų audinių šalinimas ir jų atstatymas plombinėmis medžiagomis.

Dantų ėduonis – tai danties kietųjų audinių pažeidimas, atsirandantis veikiant bakterijų išskiriamoms rūgštims, kurios tirpina danties kietuosius audinius. Danties ėduonies simptomai: jautrumas saldžiam, rūgščiam maistui, šalčiui, karščiui (jautrumas gali būti tik vienam iš šių dirgiklių), danties spalvos pakitimas. Dažnai pacientai neturi jokių nusiskundimų. Didesnė ėduonies išsivystymo tikimybė esant senoms, nekokybiškoms plomboms, dantų nuskilimams, todėl mūsų klinikos gydytojai įvertins ir jei reikės, pakeis senas plombas, o įvairūs danties nuskilimai bus plombuojami, kad neliktų užsilaikymo taškų bakterinėms apnašoms.

Negydomas dantų ėduonis progresuoja ir komplikuojasi į danties minkštųjų audinių uždegimą (pulpitą), minkštųjų audinių nekrozę, o paskui į aplink dantį esančių audinių uždegimą (periodontitą). Esant šioms komplikacijoms neišvengiamas sudėtingas endodontinis dantų (šaknų kanalų) gydymas, todėl labai svarbu laiku užkirsti kelią dantų ėduoniui.

Norint išvengti dantų ėduonies komplikacijų ir sudėtingo jų gydymo, rekomenduojama 1-2 kartus į metus apsilankyti pas gydytoją odontologą profilaktiniam dantų patikrinimui, kad laiku būtų diagnozuotas ir sugydytas dantų ėduonis.

Mūsų paslaugos

Burnos-higiena

Burnos higiena

Mūsų klinikoje vizito metu atidžiai apžiūrima ir įvertinama paci...

Plačiau
Balinimas

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai viena iš labiausiai paplitusių, saugiau...

Plačiau
Ličio disilikato

Protezavimas

Protezavimas – tai trūkstamų danties kietųjų audinių atkūrima...

Plačiau
Kanalu-gydymas

Dantų kanalų gydymas

Negydomas dantų ėduonis plinta gilyn, pasiekia danties minkštuosius...

Plačiau
Terapinis-gydymas

Terapinis gydymas

Terapinis gydymas – tai profilaktinės priemonės, kuriomis siek...

Plačiau
vaikų dantų gydymas

Vaikų dantų gydymas

Dažnai tėvai klausia, kada reikėtų vaikus supažindinti su odontol...

Plačiau